تبلیغات
بــــیـــمـــــه کــــــارآفــــــــریــــــــن - 09194944430بیمه های عمر و سرمایه گذاری

09194944430بیمه های عمر و سرمایه گذاری

نویسنده :
تاریخ:یکشنبه 6 شهریور 1390-11:14 ق.ظ

بیمه عمر و سرمایه گذاری یكی از پرطرفدارترین بیمه های عمر در جهان است كه با اضافه نمودن یك برنامه سرمایه گذاری سیستماتیك به بیمه عمر بلند مدت ، روز به روز طرفداران بیشتری را در اكثر كشورها به خود جلب می نماید . این بیمه وسیله ای مناسب از جهت كسب « آرامش خیال امروز » و « رفاه زمان بازنشستگی » و نیز « تأمین پشتوانه مالی بازماندگان در غیبت سرپرست خانواده »  است .

 

بیمه عمر و سرمایه گذاری چیست؟

پدیده ای نو در صنعت بیمه

با خرید بیمه عمر و سرمایه گذاری بیمه كارآفرین به مجموعه ای از امكانات كم نظیر كاربری بیمه در جهان دسترسی خواهید یافت. انتخاب امروز شما موجب تامین مالی خانواده و بهره مندی از بهترین بازارهای سرمایه گذاری در ایران خواهد شد.

ویژگی های قرارداد

بیمه عمر و سرمایه گذاری بیمه كارآفرین قرارداد بیمه ای است كه هم زمان با بیمه نمودن عمر شما امكانات متنوع سرمایه گذاری منابع حق بیمه و پرداخت های شما را در سبد سرمایه گذاری خود متشكل از بازار بورس و سایر بازارهای سرمایه گذاری, در دسترس شما قرار می دهد تا هر زمان و به انتخاب شما از منابع یاد شده بهره مند شوید و در صورت تحقق خطر از كارافتادگی و یا فوت, خانواده از تامین مالی مورد نیاز برخوردار شود.

وسیله ای مطمئن برای مبارزه با تورم

اندوخته قرارداد بیمه و سرمایه بیمه عمر كه در صورت فوت, به اعضای خانواده و یا هر شخص دیگری كه خودتان انتخاب خواهید نمود پرداخت خواهد شد و یا در پایان مدت بیمه اندوخته قرارداد بیمه به خودتان پرداخت خواهد شد. توسط خودتان و در صورت تمایل با استفاده از برنامه نرم افزاری ما كه موقعیت های مختلف را در نظر گرفته است تعیین می گردد. به منظور مقابله با تورم‚ در صورت تمایل سرمایه عمر شما همراه با حق بیمه همه ساله به میزان لازم افزایش خواهد یافت.

مزایای استثنایی

همراه با بیمه عمر و سرمایه گذاری می توانید از مزایای بیمه حوادث در صورت فوت تا چهار برابر سرمایه بیمه عمر برخوردار شده و نیز می توانید خود را در مقابل هزینه های سنگین بیماری های صعب العلاج مانند : سكته قلبی ‚ سكته مغزی‚ سرطان‚ پیوند اعضا‚ عمل جراحی كرونرو قلب باز بیمه نمائید.

سرمایه گذاری خود را به صورت یكجا دریافت نموده و یا آن را تبدیل به یكی از انواع بیمه نامه های مستمری برای تامین دوره بازنشستگی خود نمایید.

انعطاف پذیری :

در بیمه عمر و سرمایه گذاری شما می توانید سرمایه و یا حق بیمه عمر خود را به هر میزان و در هر زمان كه مایل باشید افزایش و یا كاهش دهید.

برداشت از بیمه :

اندوخته ریاضی به وجود آمده در حساب بیمه نامه شما متعلق به خودتان است و می توانید در مواقع اضطراری از حساب خود به صورت نقد یا وام برداشت نمائید .

ضمانت بیمه:

بیمه نامه شما به تدریج با ایجاد اندوخته حاصل از سرمایه گذاری تبدیل به ضمانت نامه ای معتبر مانند سایر اسناد مالی در معاملات‚ كار و زندگی شما خواهد شد.

معافیت مالیاتی :

سرمایه بیمه عمر و سرمایه گذاری شما همواره به هر میزان از معافیت مالیاتی برخوردار است و مبلغ قابل پرداخت در صورت فوت به ذینفع شما تابع قانون ارث نخواهد بود.

معافیت از پرداخت حق بیمه:
در صورت از كارافتادگی كامل و دائم بیمه شده قبل از سن 55 سالگی‚ بیمه گذار از پرداخت حق بیمه برا ی باقی مانده مدت بیمه معاف خواهد شد.

چه تضمینی برای ایفای تعهدات كارآفرین وجود دارد ؟

شركت بیمه كارآفرین با سرمایه 200 میلیارد ریال و مجوز بیمه مركزی ایران تاسیس شده است و كلیه عملیات بیمه ای شركت یاد شده تحت نظارت بیمه مركزی ایران می باشد.

بیمه كارآفرین چگونه سرمایه گذاری می نماید؟

حق بیمه پرداختی بیمه گذاران در سبد بزرگ سرمایه گذاری بیمه كارآفرین با توجه به مقررات حاكم بر سرمایه گذاری موسسات بیمه در بازارهای مختلف با رعایت حداقل ریسك و حداكثر بازدهی به كار رفته می شود. حداقل بازده سرمایه گذاری سالانه برای ده سال آینده كمتر از پانزده درصد نخواهد بود.

در صورت فوت‚ سرمایه بیمه به چه كسی پرداخت می شود؟

بیمه گذرا در شروع بیمه اسم یا اسامی استفاده كنندگان از بیمه را در صورت فوت به شركت بیمه اعلام می دارد. در غیر این صورت سرمایه بیمه به ورثه قانونی وی پرداخت می گردد.

آیا از مزایای قابل پرداخت‚ مالیات و یا هزینه های دیگری كسر خواهد شد؟

خیر در صورت تحقق خطر فوت كل سرمایه بیمه بدون كسر مالیات یا هزینه دیگر به ذینفع بیمه پرداخت می گردد.

آیا برای بیمه شدن معایه پزشكی ضروری می باشد و هزینه آن به عهده كیست؟

برای سنین خاص و مبالغ بیمه متجاوز از میزانی خاص معاینه پزشكی لازم است. در كلیه موارد هزینه معاینه پزشكی به عهده بیمه گر است.

چگونه می شود در پایان مدت, بیمه نامه را تبدیل به بیمه مستمری نمود؟

در زمان شروع و پایان بیمه, بیمه گذار می تواند با درخواست از بیمه گر به جای دریافت مبلغ سرمایه به صورت یكجا آن را تبدیل به یكی از انواع بیمه های مستمری نماید.

معرفی بیمه عمر مشترك

 


 


 

 

بیمه ی عمر مشترك


در این نوع بیمه نامه ها ، قرارداد بیمه ، بدون پرداخت حق بیمه ی اضافی ، دو نفر را تحت پوشش قرار می دهد و هزینه ها نسبت به ریسك ثابت می ماند . در واقع  بیمه نامه مشترك عمر، یك بیمه برای دو نفر می باشد .
هریک از بیمه شدگان مجاز هستند بصورت مجزا برای خود استفاده کننده معرفی کنند و حتی میتوانند استفاده کننده همدیگر قرار گیرند.بیمه گذار حق دارد در طول مدت قرارداد بیمه ، استفاده كننده را با موافقت كتبی بیمه شده تغییر دهد یا به دیگری انتقال دهد.برای آشنایی هر چه بیشتر ، با بیمه عمر مشترك شرایط كلی آن بدین شرح است :
1- ر بیمه نامه مشترك ، بیمه گذار و بیمه شده اول ( اصیل ) یك نفر می باشد .
2- بیمه شده دوم باید رابطه ای نسبی یا سببی با بیمه شده اول داشته باشد . مثل رابطه پدر و فرزند ، مادر و فرزند ، رابطه برادر یا خواهر ، دو شریك یا همسر داشته باشند .
3- حق بیمه عمر مشترك در حدود 10 درصد بیشتر از حق بیمه عمر وسرمایه گذاری تك نفره منظور می شود كه نحوه محاسبه حق بیمه پرداختی دو نفره به شرح ذیل می باشد :
برای صدور یك بیمه نامه مشترك دو نفر فقط یک حق بیمه پرداخت می کنند با این تفاوت كه علاوه بر  حق بیمه پوشش اصلی + حق بیمه پوشش های فرعی بیمه شده اول ، حق بیمه پوشش های فرعی بیمه شده دوم نیز به آن اضافه می گردد .
 4- ضریب تعدیل حق بیمه و سرمایه در بیمه عمر مشترک دو نفره همچون بیمه نامه های عمر و سرمایه گذاری تک نفره میباشد و برای دو نفر بصورت مشترک (غیر مجزا) اعمال میشود.
برای استفاده كننده سه حالت قابل پیش بینی است :
الف) استفاده کننده بیمه شده اول است ، اگر که تا پایان قرارداد در قید حیات بود مزایای بیمه نامه را دریافت میکند ولی اگر در طول مدت قرارداد فوت کند ، بیمه شده دوم تبدیل به بیمه گذار میگردد و استفاده کننده در صورت حیات بیمه شده اول را طی الحاقیه تعیین میکند.
ب) استفاده کننده بیمه شده دوم است ، اگر که تا پایان قرارداد در قید حیات بود مزایای بیمه نامه را دریافت میکند ولی اگر در طول مدت قرارداد فوت کند ، بیمه شده اول بعنوان بیمه گذار ، استفاده کننده در صورت حیات بیمه شده اول را طی الحاقیه تعیین میکند.

ج) استفاده کننده در صورت حیات بیمه شده اول ، شخصی غیر از بیمه شده اول یا دوم است اگر که تا پایان قرارداد در قید حیات بود مزایای بیمه نامه را دریافت میکند ولی اگر در طول مدت قرارداد فوت کند ، بیمه شده اول بعنوان بیمه گذار ، استفاده کننده در صورت حیات بیمه شده اول را طی الحاقیه تعیین میکند

 

در بیمه عمر مشترک دو نفره در صورت فوت هر دو بیمه شده چه اتفاقی می افتد؟

سرمایه مربوط به پوشش اصلی و پوششهای فرعی بیمه شده اول یعلاوه کل ارزش بازخرید بیمه نامه تا لحظه فوت به استفاده کنندگان فوت بیمه شده اول تعلق میگیرد و فقط سرمایه مربوط به پوشش اصلی و پوششهای فرعی بیمه شده دوم به استفاده کنندگان فوت بیمه شده دوم تعلق میگیرد و بیمه نامه پایان می یابد

 

 

استفاده کننده در بیمه عمر مشترک دو نفره به چه صورت تعریف میشود؟

در این بیمه نامه استفاده کننده در صورت حیات بیمه شده اول تعریف میگردد و یک نفر است که 3 حالت زیر میتواند واقع گردد:

الف ) استفاده کننده بیمه شده اول است ، اگر که تا پایان قرارداد در قید حیات بود مزایای بیمه نامه را دریافت میکند ولی اگر در طول مدت قرارداد فوت کند ، بیمه شده دوم تبدیل به بیمه گذار میگردد و استفاده کننده در صورت حیات بیمه شده اول را طی الحاقیه تعیین میکند

ب ) استفاده کننده بیمه شده دوم است ، اگر که تا پایان قرارداد در قید حیات بود مزایای بیمه نامه را دریافت میکند ولی اگر در طول مدت قرارداد فوت کند ، بیمه شده اول بعنوان بیمه گذار ، استفاده کننده در صورت حیات بیمه شده اول را طی الحاقیه تعیین میکند.

چ) استفاده کننده در صورت حیات بیمه شده اول ، شخصی غیر از بیمه شده اول یا دوم است اگر که تا پایان قرارداد در قید حیات بود مزایای بیمه نامه را دریافت میکند ولی اگر در طول مدت قرارداد فوت کند ، بیمه شده اول بعنوان بیمه گذار ، استفاده کننده در صورت حیات بیمه شده اول را طی الحاقیه تعیین میکند.

 

 

در بیمه عمر مشترک دو نفره در صورت فوت بیمه شده اول چه اتفاقی می افتد؟

سرمایه مربوط به پوشش اصلی و پوششهای فرعی بیمه شده اول یعلاوه کل ارزش بازخرید بیمه نامه تا لحظه فوت به استفاده کنندگان فوت بیمه شده اول تعلق میگیرد ولی بیمه نامه باطل نمیشود فقط ارزش بازخرید آن صفر میگردد و بیمه شده دوم هم میتواند حق بیمه پرداخت کند و هم پرداخت نکند اگر حق بیمه پرداخت نکند تا پایان مدت بیمه نامه فقط تحت پوشش است ولی در صورت ادامه پرداخت حق بیمه ارزش بازخرید برای بیمه شده دوم ایجاد شده و رشد میکند وتفاوتی که نسبت به بیمه نامه انفرادی دارد این است که کسورات 5 ساله اول بیمه نامه انفرادی در اینجا نخواهد بود و رشد بسیار سریعی از لحاظ سرمایه گذاری خواهد داشت.

 

 

در بیمه عمر مشترک دو نفره در صورت فوت بیمه شده دوم چه اتفاقی می افتد؟

فقط سرمایه مربوط به پوشش اصلی و پوششهای فرعی بیمه شده دوم به استفاده کنندگان فوت بیمه شده دوم تعلق میگیرد و مبلغی از ارزش بازخرید پرداخت نمیشود و بیمه نامه به بیمه نامه انفرادی تبدیل میگردد.

 

آیا ضریب تعدیل حق بیمه و سرمایه در بیمه عمر مشترک دو نفره وجود دارد؟

شرایط ضریب تعدیل حق بیمه و سرمایه در بیمه عمر مشترک دو نفره دقیقا مثل بیمه نامه های عمر و سرمایه گذاری قبلی تک نفره میباشد و برای دو نفر بصورت مشترک (غیر مجرا) اعمال میشود.

 

استفاده کنندگان در صورت فوت بیمه شدگان در بیمه عمر مشترک دو نفره به چه صورتی خواهد بود؟

هریک از بیمه شدگان مجاز هستند بصورت مجزا برای خود استفاده کننده معرفی کنند و حتی میتوانند استفاده کننده همدیگر قرار گیرند.

 

پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه در بیمه عمر مشترک دو نفره به چه صورت میباشد؟

در این بیمه نامه فقط بیمه شده اول میتواند پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه را داشته باشد و حتی اگر بیمه شده اول نیز بدلایلی نتواند این پوشش را داشته باشد بیمه شده دوم نمیتواند این پوشش را اختیار کند بنابراین کسی که میخواهد این پوشش را داشته باشد باید بعنوان بیمه شده اول ثبت گردد

 

حق بیمه پرداختی در بیمه عمر مشترک دو نفره به چه صورت محاسبه میگردد؟

دو نفر یک حق بیمه اختیار میکنند و مجموع حق بیمه این بیمه نامه عمر مشترک دو نفره برابر خواهد بود با (حق بیمه پوشش اصلی + حق بیمه پوششهای فرعی بیمه شده اول + حق بیمه پوششهای فرعی بیمه شده دوم)

 

 

پوشش تکمیلی بیماریهای تحت پوشش در بیمه عمر مشترک دو نفره به چه صورت میباشد؟

در این بیمه نامه هریک از دو بیمه شده بصورت مجزا پوشش بیماری دارند و حتی اگر بیمه شده اول نیز بدلایلی نتواند پوشش بیماری داشته باشد بیمه شده دوم میتواند این پوشش را اختیار کند.

 

پوشش حادثه در بیمه عمر مشترک دو نفره به چه صورت میباشد؟

در این بیمه نامه هریک از دو بیمه شده بصورت مجزا پوشش حادثه دارند و حتی اگر بیمه شده اول نیز بدلایلی نتواند پوشش حادثه داشته باشد بیمه شده دوم میتواند این پوشش را اختیار کند .

 

بیمه شده و بیمه گذار در بیمه نامه عمر مشترک دو نفره به چه صورت است؟

در این بیمه نامه دو بیمه شده داریم که یکی از آنها بیمه شده اول و بیمه گذار است و دیگری بیمه شده دوم خواهد بود.

نسبت بیمه شده اول با بیمه شده دوم نسبت خانوادگی درجه یک (زن و شوهر - پدر و فرزند - مادر و فرزند - خواهر و برادر - خواهر و خواهر - برادر و برادر) یا دو نفر شریک کاری میتواند باشد

 

مزایای بیمه عمر و سرمایه گذاری
 • تأمین خاطر و آرامش خیال
 • دسترسی فوری به سرمایه
 • تعیین ذینفع به سلیقه خود شما
 • تخصیص اندوخته حاصل از بیمه عمر و سرمایه گذاری به دیگری
 • معافیت مالیاتی

مزایای كم نظیر  بیمه عمر و سرمایه گذاری

 • انعطاف پذیری در نحوه پرداخت حق بیمه
 • افزایش سرمایه اصلی بیمه عمر ( سرمایه فوت )
 • مزیت ویژه در پرداخت سرمایه فوت و اندوخته بیمه نامه

مزایای جانبی  بیمه عمر و سرمایه گذاری

 • پوشش بیمه تكمیلی ناشی از حادثه
 • از كارافتادگی
 • بیمه بیماریهای صعب العلاج

مزایای سرمایه گذاری

 • دسترسی به اندوخته حاصل از سرمایه گذاری
 • دریافت وام
 • ضمانت سودآوری
 • بیمه مستمری و بازنشستگی
 • پشتوانه و اعتبار مالی شركت بیمه كارآفرین

چنانچه مختصر توضیح در ادامه مطلب  ، انگیزه كافی را به منظور انجام یك برنامه ریزی مالی بلند مدت كه آرامش خیال امروز ، رفاه فردا پیام واقعی آنست ، در شما ایجاد كرده باشد باعث امتنان و افتخار خواهد بود تا شركت بیمه كارآفرین ( نمایندگی پورجعفری ) با شما در جهت تحقق این برنامه ریزی همكاری و همیاری نمایید ،

آدرس:

 بیجار - میدان طالقانی - خیابان توحید جنوبی - جنب بستنی سنتی کلای-

                               تلفکس۰۸۷۲۴۲۳۲۰۱۰

 در هرجای ایران زیبا یا خارج از کشور هستیدُ لطفا" با ما تماس بگیرید  ۰۹۱۹۴۹۴۴۴۳۰
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
best muscle growth pills
دوشنبه 19 آذر 1397 08:25 ب.ظ
What i do not understood is actually how you're no longer really a lot more well-liked
than you may be now. You're very intelligent. You recognize thus considerably with regards to this matter, produced me
in my view imagine it from so many numerous angles. Its like women and men are not interested except
it is something to accomplish with Girl gaga! Your individual
stuffs outstanding. Always handle it up!
Online cialis
جمعه 16 آذر 1397 09:42 ق.ظ

You expressed this exceptionally well!
cialis soft tabs for sale cialis 5 mg scheda tecnica venta de cialis canada cialis sans ordonnance cialis kaufen canada discount drugs cialis generic cialis soft gels we use it cialis online store generic cialis prix de cialis
buy cialis us pharmacy
پنجشنبه 15 آذر 1397 02:35 ب.ظ

Incredible all kinds of helpful data.
cialis generico en mexico cialis official site rx cialis para comprar where to buy cialis in ontario cialis et insomni cost of cialis per pill tadalafil 5mg canadian cialis the best site cialis tablets comprar cialis 10 espa241a
Buy cialis
چهارشنبه 14 آذر 1397 06:34 ب.ظ

Nicely put, Thanks.
price cialis best dose size of cialis cialis en mexico precio generic cialis soft gels look here cialis order on line tadalafil 20mg non 5 mg cialis generici generico cialis mexico cialis 20mg preis cf cialis wir preise
buy cialis online best price
چهارشنبه 14 آذر 1397 05:13 ق.ظ

You stated this terrifically!
we like it cialis soft gel sialis precios cialis peru cost of cialis cvs 200 cialis coupon cialis tablets australia effetti del cialis cialis diario compra generic cialis at the pharmacy cialis with 2 days delivery
Buy cialis
سه شنبه 13 آذر 1397 06:00 ب.ظ

Wow plenty of valuable tips!
buy cialis cheap 10 mg cialis generique bulk cialis the best site cialis tablets generic cialis in vietnam 5 mg cialis coupon printable cialis 5 mg buy interactions for cialis cialis bula generic cialis pill online
Online cialis
سه شنبه 13 آذر 1397 06:46 ق.ظ

Awesome information. Kudos.
cialis side effects cialis preise schweiz purchasing cialis on the internet safe dosage for cialis cialis generique 5 mg buy cialis uk no prescription safe dosage for cialis we choice cialis uk cialis prezzo in linea basso pastillas cialis y alcoho
buy cialis with no prescription
دوشنبه 12 آذر 1397 06:47 ب.ظ

Well voiced without a doubt! !
cialis per paypa free cialis cialis vs viagra recommended site cialis kanada cialis coupon where to buy cialis in ontario cialis generico milano deutschland cialis online cialis 100mg suppliers wow cialis tadalafil 100mg
Cialis generic
دوشنبه 12 آذر 1397 06:27 ق.ظ

This is nicely said. .
when can i take another cialis cialis generique look here cialis order on line cheap cialis cialis pas cher paris prices for cialis 50mg cialis venta a domicilio achat cialis en europe cialis coupon tadalafil 10 mg
Cara
یکشنبه 11 آذر 1397 08:17 ب.ظ
Raspberry Cⅼafouti Recipe + Lɑrger Picture.
Buy generic cialis
یکشنبه 11 آذر 1397 06:17 ب.ظ

Truly lots of terrific advice!
cialis price thailand cialis pills viagra vs cialis vs levitra cialis generic availability cialis rezeptfrei sterreich achat cialis en suisse cialis e hiv cialis savings card order cialis from india trusted tabled cialis softabs
buy generic cialis online
یکشنبه 11 آذر 1397 05:59 ق.ظ

Whoa quite a lot of valuable advice.
cialis sans ordonnance buy cialis uk no prescription cialis en 24 hora cialis free trial cialis pills in singapore purchasing cialis on the internet we choice cialis pfizer india bulk cialis cialis 30 day trial coupon safe site to buy cialis online
buy generic cialis pills
شنبه 10 آذر 1397 06:41 ب.ظ

You made your point pretty well.!
cialis 100 mg 30 tablet where cheapest cialis we recommend cialis best buy price cialis best cialis baratos compran uk cialis in sconto cialis sicuro in linea tadalafil generic click here take cialis buy cialis online legal
buy tadalafil pills
شنبه 10 آذر 1397 05:36 ق.ظ

This is nicely expressed. .
only now cialis 20 mg prix de cialis cialis super kamagra we like it cialis price cialis with 2 days delivery cialis 100mg suppliers we like it cialis soft gel low cost cialis 20mg when will generic cialis be available buy name brand cialis on line
Generic cialis
جمعه 9 آذر 1397 06:19 ب.ظ

Really loads of amazing material!
cialis arginine interactio cialis canadian drugs cialis y deporte cialis dosage cialis baratos compran uk cialis generico en mexico prices on cialis 10 mg cialis therapie wow cialis tadalafil 100mg link for you cialis price
Cialis 20 mg
جمعه 9 آذر 1397 06:34 ق.ظ

Truly a good deal of very good knowledge.
viagra cialis levitra buy online cialis 5mg costo in farmacia cialis generic cialis pro cialis diario compra look here cialis cheap canada cialis vs viagra generic cialis review uk india cialis 100mg cost cialis 20mg prix en pharmacie
Cialis canada
پنجشنبه 8 آذر 1397 07:17 ب.ظ

Cheers, Great stuff!
cialis 20mg prix en pharmacie click here cialis daily uk cilas cialis 5mg prix price cialis per pill cialis venta a domicilio tadalafil 20 mg import cialis cialis 10 doctissimo cialis official site
Cialis prices
پنجشنبه 8 آذر 1397 07:32 ق.ظ

With thanks! I value this.
cialis e hiv cialis rezeptfrei chinese cialis 50 mg cialis 5 mg how do cialis pills work american pharmacy cialis import cialis cialis diario compra cialis generic tadalafil buy cialis 10 doctissimo
Online cialis
چهارشنبه 7 آذر 1397 06:38 ب.ظ

Fantastic knowledge. Thanks!
low cost cialis 20mg cialis 5 effetti collaterali cialis coupon weblink price cialis interactions for cialis cialis daily dose generic the best choice cialis woman prix de cialis cialis side effects best generic drugs cialis
buy cials online
چهارشنبه 7 آذر 1397 06:58 ق.ظ

You said this effectively.
cialis 20mg cialis 100 mg 30 tablet online prescriptions cialis cialis 10mg prix pharmaci generic cialis 20mg uk cialis qualitat look here cialis order on line cialis without a doctor's prescription buy cialis online buying brand cialis online
Sol
سه شنبه 6 آذر 1397 03:35 ب.ظ
It's also possible to have green tea or raspberry leaf tea.
Rosaline
سه شنبه 6 آذر 1397 10:22 ق.ظ
Raspberry Clafouti Recipe + Bigger Picture.
herbal medicines and their uses
سه شنبه 6 آذر 1397 09:19 ق.ظ
Cumpara Raspberry Pi three Model B 1 Gb RAM de la eMAG!
Albert
سه شنبه 6 آذر 1397 02:57 ق.ظ
You may as well have green tea or raspberry leaf tea.
stockton cremation
چهارشنبه 30 آبان 1397 01:20 ب.ظ
Wonderful goods from you, man. I've understand your stuff previous
to and you are simply extremely excellent. I actually like what you've obtained right here, certainly like what you're
saying and the way during which you are saying it. You are
making it enjoyable and you still care for to stay it wise.
I cant wait to learn far more from you. That is actually a terrific web site.
abnehmpillen
جمعه 25 آبان 1397 05:29 ب.ظ
I am curious to find out what blog system you are utilizing?
I'm experiencing some small security problems with my latest
site and I would like to find something more
risk-free. Do you have any suggestions?
abnehmen tabletten schnell
پنجشنبه 24 آبان 1397 09:53 ب.ظ
I all the time emailed this blog post page to all my associates, because if
like to read it then my links will too.
raspberry pi 3 model b+
پنجشنبه 10 آبان 1397 01:50 ب.ظ
Raspberry Clafouti Recipe + Larger Picture.
integratori x capelli
جمعه 4 آبان 1397 07:34 ب.ظ
Good way of explaining, and pleasant post to get data about
my presentation focus, which i am going to present in university.
haar vitamine
چهارشنبه 2 آبان 1397 01:23 ق.ظ
I got this site from my pal who informed me on the topic of this web page and now this time I am browsing this web page and reading very informative posts at this place.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30


Admin Logo
themebox Logo